تبلیغات
سرباز صاحب الزمان - نوجوانان بخوانند…
رهسپاریم با ولایت تا شهادت
من را نمی شناخت کسی اینجا، گم نامم و به نام تو می نازم آسمان غرق خیال است .کجایی آقا؟ در حسرت بهار نشستم نیامدی
 نوجوانان بخوانند…

دلم نمی خواد وارد سخنان پند آموز و نصیحت گونه بشم، چون می دونم گوشتون از این حرفا پره، همه اش تکراری و بی فایده، می دونم والدینتون شما را درک نمی کنند. هی می گن این کار رو بکن، این کار رو نکن. با فلانی برو، با فلانی نرو، درس بخون و … .

البته کاری ندارم که کدوم حرفا واستون خوبه و کدوم بد یا اصلاً شما به حرفشون گوش می دید یا نه. در کل چند تا بحث هست که بنده یادآور می شم و بس.

یکی اینکه از حدود یازده، دوازده سالگی تا مثلاً هجده سالگی دوران نوجوانیه که در طول این سالها یک سری اتفاقهای جسمی یا جنسی رخ می ده که سعی می کنم هر کدوم رو براتون جداگانه شرح بدم:

اول: جسمی

منظورم از اتفاقهای جسمی تغییر و تحولات جسمی هست که در طول این هشت، نه سال براتون رخ می ده از جمله روییدن مو توی صورت، کلفت شدن صدا، روییدن موهای زاید در بدن و… که تا اینجاش خیلی مسئله خاصی وجود نداره.

دوم: جنسی

نوجوان وقتی میرسه به سن دوازده یا سیزده سالگی خود به خود غریضه جنسی یا همون شهوت در درونش شروع به فعال شدن می کنه که البته برای برخی افراد این موضوع از لحاظ سنی بالا یا پایین هم داره. از طرف دیگه نوجوان خواه نا خواه با یه سری کانون های اجتماعی نظیر: خانواده، جامعه، مدرسه، مسجد و… هم در ارتباطه که هر کدام ویژگی های خود رو داره. مهمترین و یه جورایی خطرناکترین جامعه ای که نوجوان باهاش درگیر میشه جامعه است.

حالا چرا مهمترین و خطرناکترین؟

مهمترین چون خود محیط جامعه برای نوجوان یک مدرسه یا دانشگاه حساب می شه که درس خوندن تو اون محیط ، کلاسیک یا کتابی و نمره ای نیست بلکه دیداری و تجربی است. پس مسلماً خطرناکترین هم می تونه باشه. حالا شمای نوجوان از یک طرف در این جامعه با اون محتوای خودش (منظورم نحوه پوشش دخترا و خانم هاست) روبرو هستید و از یک سو قوه جنسی شما در حال رشد کردنه ، پس طبییعتاً برای شما مشکل ساز میشه.

پس سعی کنید در ورود به جامعه و برخورد با افراد مختلف محتاط تر باشید. عزیزان چون این بحث طولانی هست و قطعاً از حوصله شما خارجه، به همین نوشته اکتفا می کنم و ادامه بحث با توجه به نظراتتون برای آینده. 

موفق باشید.

طراحی و کدنویسی : ثامن تم
Template By : Samentheme.ir